10 Август 2011 – 18:58 | 40 пікір

Құрметті ИНФОРМАТИКТЕР!
Cайтымыз сіздердің арқаларыңызда, аз уақытта Қазақстандағы ең танымал сайттардың біріне айналып келеді. Кейбір қазақ тілді сайттар өз контенттерін біздің сайтқа қарап өзгертіп қолданушыларын да көбейтті. Біздің үлгімізбен біршама жаңа сайттар ашылды. Соған қарағанда Информатик …

Толығырақ »
Информатика

Бәрі информатикаға байланысты

Педагогика

Тәлім-тәрбиеге байланысты материалдар

Басқа пәндер

Ұстаздар шығармашылығы

Оқушылар шығармашылығы

Басты бет » Бастауыш сынып

Ана тілі. Бас әріптен басталып жазылатын сөздер.

Опубликовал Kamzina в 15 Январь 2012 – 00:15Пікір жоқ
Бұл мақала 4208 рет оқылды, 2 рет бүгін

Сабақтың тақырыбы:
С.Көбеев «Екі соқа»
Сабақтың мақсаты: Бас әріптен жазылатын сөздер туралы түсінікті кеңейту. Мәтіннің негізгі идеясын ашу.
а) жер-су аттарының бас әріпппен жазылатындығын ұғындыру, мәтінді дұрыс, түсініп оқуға үйрету.
ә)  түрлі тапсырмаларды орындату арқылы оқушылардың танымдық қабілеттерін арттыру.
б) оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу.
Түрі: жаңа білімді меңгерту.
Көрнекілігі: карта, суреттер, сызбалар,карточкалар.
Әдісі: проблемалық, өзіндік жұмыс, сұрақ-жауап.
Пәнаралық байланыс:математика, дүниетану.
Сабақтың барысы:
I.    Ұйымдастыру.
II.    Өткен  материалдарды еске түсіру.
1.    - Бас әріптен басталып жазылатын қандай сөздерді  білесіңдер?
2.    – Ендеше, балалар «Кісі аттарын жалғастыр»ойынын ойнайық.
3.    Олжас
Назерке                           Осы балалар қайда тұрады?
Ернар
- Қапшағай ненің аты?
- Қапшағайда қандай су қоймасы бар?
- Іле өзені қай көлге құяды?
( Картадан көрсету.)
Қапшағай
Іле                                    Ненің аты?(жер-судың аты)
Балқаш
III.    Жаңа сабақ.
1.    Мақсат қою.
-    Ендеше, балалар бүгінгі сабақта жер-су аттарының қалай жазылатынын білеміз.
2.    135-жаттығу(оқыту, жаздырту, талдау, сұрақ-жауап арқылы қорыту).
-    Алматы ненің аты?
-    Балқаш ше?
-    Медеу ненің аты?
-    Жер–су аттары қандай әріппен жазылады?(Ережені шығарту, оқушылардан сұрау).
3.    Салыстыру. Ережені хормен оқыту.
4.    136-жаттығу(ауызша).
5.    Топпен жұмыс.
Ұнаған жердің, судың атын қатыстырып сөйлем құрату.
IV.    Сергіту сәті:
Қане, қанат жазайық,
Қарлығашқа ұқсайық.
Қарлығаш болып
Ұшып-қонып,Ұшып-қонып алайық.
V.    Жаңа сабақты пысықтау.

1.    – Қарлығаш қандай құсқа жатады?
-  Жыл құстары қай жыл мезгілінде оралады?
-  Көктемде  жүргізілетін қандай жұмыс түрлерін білеміз?
- Жерді немен жыртады?
2. Спандияр Көбеевтің «Екі соқа»атты  шығармасын оқиық.
а) сөздік жұмыс(соқа, тот)
ә) мәтінді мәнерлеп оқып беру.
б) оқушыларға оқыту.
в) сұрақ-жауап арқылы қорыту.
- Екі соқа қайдан істеліп шықты?
- Біреуі кімнің қолына түсті?
- Егінші соқамен не істеді?
- Ал, екінші соқа не істеді?
3. а) Еңбек туралы қандай мақал-мәтел білесіндер?
ә) Мақалды оқыту, түсіндіру.
адамның атын шығарады.
Еңбек                       білім береді.
өнерлі етеді.
4.    Ойын: «Кім тапқыр?»
Қанат, Марат екеуі,  Қамшы өре  алады
Талғат,Талап екеуі,  Тамаша ән салады.
Самат, Сағат екеуі,Төгілтіп күй шертеді.
Бабақ, Барақ екеуі,   Біледі көп ертегі.
Балаларды өнерлі,   Есептеп көр, сен енді! (8)
(Балалардың атын атап бер).
VI.    Қорыту. Бас әріптен басталып жазылатын қандай сөздерді білдік?
VII.     Бағалау.
VIII.    Үй жұмысын беру. С.Көбеевтің «Екі соқа» атты  шығармасын оқу,мазмұндау.

Ұқсас тақырыптар:

Оставьте комментарий

Добавьте комментарий ниже или обратную ссылку со своего сайта. Вы можете также подписаться на эти комментарии по RSS.

Всего хорошего. Не мусорите. Будьте в топе. Не спамьте.

Вы можете использовать коды HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

На сайте используются Gravatar. Чтобы его получить зарегистрируйтесь Gravatar.