Информатика. XXI ғасыр көшбасшысы.
7 Февраль 2014 – 08:59 | Нет комментариев

Бахтыбаева Қарлығаш Мырзабекқызы. Шығыс Қазақстан облысы, Жарма ауданы Суықбұлақ орта мектебі Информатика пән  мұғалімі
Қымбатты «XXI ғасыр көшбасшысы» интеллектуалдық ойынына жиналған көрермендер мен осы ойынға тәуекелін ту етіп келген ойыншылар! Бүгінгі біздің сайыс сабағымызға қош келдіңіздер
Көрнекті …

Читать запись полностью »
Информатика

Бәрі информатикаға байланысты

Педагогика

Тәлім-тәрбиеге байланысты материалдар

Басқа пәндер

Ұстаздар шығармашылығы

Оқушылар шығармашылығы

Главная » Бастауыш сынып

Дүниетану. (2 – 3 класс). Мал шаруашылығы.

Опубликовал в 7 Февраль 2014 – 08:42Нет комментариев

Бисенова Данагул Сержановна. Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Қалмақ-қырған  бастауыш мектебінің бастауыш сынып мұғалімі.
Сабақтың тақырыбы:  
Сабақтың мақсаты:  
1) Мал өсірудің түрлері мен пайдасы және мал шаруашылығын дамытудың маңыздылығы жайында білімдерін кеңейту.
2) Іскерлік қабілетін, шығармашылық қабілетін дамыту.
3) Еңбексүйгіштікке, іскерлікке баулу.
Сабақтың көрнекілігі:  Төрт түлік суреттері,  тірек – сызба.
Сабақтың әдістері:   Ой қозғау, шығармашылық тапсырмалар
Сабақтың түрі:    Дамыта оқыту
 
Сабақтың барысы:
І. Кіріктірілген бөлім
  Бағдарлау – мотивациялық кезең
  Ой қозғау.
Мал шаруашылығын өркендетудің негізі не?
Әңгіме – сұхбат. Ауыл шаруашылығындағы егін және мал шаруашылығының қандай байланысы бар?

ІІ. Сараланған бөлім
Операциялық – орындаушылық кезең.
1.             Тірек сызбамен жұмыс: danagul002 Қой шаруашылығымен, ірі қара өсірумен, құс шаруашылығымен айналысатын өңірлер туралы әңгімелеу. Мал шаруашылығының пайдасы мен мал тұқымын асылдандыру жұмыстары туралы мағлұмат беру.
2.             Оқулықпен жұмыс.  

2 - сынып 3 – сынып
Мәтінді бөлімдерге бөлу, тақырып қою. Сұрақтар мен тапсырмаларды орындау.
Елімізде қандай жануарлар өсіріледі? Үй жануарларының адамға пайдасы?
Мәтінді іштей оқу. Тапсырмаларды орындау.
Мал шаруашылығын механикаландыру дегеніміз не?

 
3.        Шығармашылық тапсырма.
b>  Аяқ киім фабрикасы – мал шаруашылығы – киім тігу ательесі арасында қандай байланыс бар? Мал шаруашылығында еңбек ететін мамандар туралы жазу.
4.        Сергіту сәті Төлдер әнін орындау
5.        Өзіндік жұмыс. Үй жануарларының суретін салу

ІІІ. Кіріктірілген бөлім Рефлексиялық – бағалау кезеңі

Тест тапсырмалары

2 – сынып 3                   – сынып
1)   Төрт түлік атауларын жаз.
2)   Жылқы малының пайдасы
3)   Түйе «шөл дала кемесі» аталу себебі?
4)   Ауыл шаруашылық мамандарын жаз.
5)   Мал шаруашылығы деген не?
6)   Өз жеріңде қандай мал өсіріледі?
1)   Малға арнап қандай азықтық дақылдар егіледі?
2)   Қазақстанда өсірілетін қой түрлері?
3)   Шипалы сүт өнімдерін жаз
4)   Сүттен жасалатын тағамдарды жаз.
5)   «Құс еті асқазанға жеңіл» деген сөзді қалай түсінесің?
6)   Ұсақ мал қай жерлерде өсіріледі?

Тест нәтижесі жауап парақшасы арқылы тексеріледі. Оқушылар парақты белгілеп, ұпай санын есептейді. Ұпай саны бойынша бағаланады. Өзін – өзі бағалау парағы    2 – 3 сынып

Тапсырмалар Мұғалім берген ұпай саны Оқушының жинаған ұпай саны Баға
1 Шығармашылық жұмыс
2 Тірек -сызбамен жұмыс
3 Оқулықпен жұмыс
4 Шығармашылық тапсырма
5 Өзіндік жұмыс
6 Тест сұрақтары
Барлығы:

Үйге тапсырма : 2 – сынып. Төрт түлік жайлы мағлұматтар жинау. 74 – 77 беттер оқу. 3 – сынып.  Мәтіннің мазмұнын айту, төрт түлік туралы мақалдар жинау. 154 – 155 беттер.

Ұқсас тақырыптар:

Оставьте комментарий

Вы должны войти , чтобы оставить комментарий.