43* 2 және 86 : 2 (Математика 3-сынып)
Бұл мақала 1474 рет оқылды, 7 рет бүгін
Павлодар қаласы, Қ.Бекқожин атындағы №12 жалпы орта білім беру мектебінің бастауыш сынып мұғалімі
Сабақтың тақырыбы: 43* 2 және 86 : 2
Мақсаты: 1.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту тәсілі және кері амалды бөлу арқылы қолдану.
2. Оқушылардың жан-жақты ойлауын, ізденуін, алған білімдерін одан әрі дамыту.
3. Ұлттық ойынға, пәнге қызығушылығын арттыру; толық жауап беруге, зейінділікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа білім беру
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Әдіс-тәсілдері: ойын, сұрақ-жауап, талдау, түсіндіру, жұптық жұмыс, ой қозғау.
Көрнекілік: суреттер, қима әріптер, конверт.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру кезеңі.
1.Сабаққа назарын аудару.
- Балалар қазір математика сабағы.Сабаққа керекті құрал- жабдықтарыңды алып,оқушы ережесіне сай түзу отырамыз.
2.Психологиялық дайындық
Математика керек әр күнге,
Математика қажет өмірде.
3.Үй тапсырмасын тексеру.
-Үйге қандай тапсырма берілді?
4.Өткенді қайталау
ІІ Жаңа сабақ
Бүгін сабақ жарыс түрінде өтеді. Сондықтанда екі топқа бөлінеміз
I топ «Алғырлар»
II топ «Тапқырлар»
Қазақ халқы ежелден бәйге жарыстар арқылы жеңіп алған. Мысалы жаяу жарыс, өгіз жарыс, тай жарыс, ат жарыстарынан жеңіп алса, біз бүгін XXI ғасырда яғни ғылым мен техниканың дамыған заманда машиналармен жарысқа түскелі отырмыз.
I топ «Мерседес» машинасына отырады.
II топ «Джип» машинасына отырады.
Машиналардың суреттері болады. Машина туралы түсінік беремін.
Венн диаграмасы:
Пайдасы зияны
Екі машинадағы конвертке әр топтың дұрыс орындалған тапсырмалары салынып отырады. (кітаппен жұмыс) № 1
43 * 2 Білім
40 * 3
40+3 + 3 *2 толымсыз көбейтіндінің қосындысы
43*2 = (40+3)*2 = 40*2+3*2=80+6=86
Тыңдайды, еске сақтайды, қабылдайды оқушылардың
III Тапсырмалар (карточка) іс-әрекеттері
I топ II топ
21*2 23*2 42: 2 46 :2 тәжірибеде
қолдану
45*2 16*2 90 : 2 32 :2
Оқулықпен жұмыс
I топ II топ
№2 №3
Шарты:
Сұрағы:
Шешуі:
Жауабы:
№4 №7
Салыстыру:
1 сағ. 100 мин. 1сағ 20мин 80 мин
16 мин 10 мин. 1 сағ. 90 мин.
IVЛогикалық ойын (қима әріптер)
әріптерді белгілеген уақытқа дейін құрастырып, тиісті ойға шабуыл
сөзді шығару. Сондағы тапсырманы орындау
Жануарлардың суреттері: (өзіне ұнайтын жануардың
суретін алып, сипаттау)
Алған суреттің артыңдағы тапсырманы шығарып, Сүйікті
жануарды өзіне алады.
VБекіту сұрақтары
- Бүгінгі сабақ ұнады ма?
- Неліктен.
- Қандай әрекеттер жасадындар?
- Бүгінгі сабаққа бәрің де жақсы қатыстындар.
YІ.Бағалау
Рефлексия
-Балалар бүгінгі сабағымыз ұнады ма?Несімен ұнады? (әр бала өз ойларын айтады)
VIIҮйге тапсырма
Ұқсас тақырыптар:
- Ризамыз саған -Әліппе! (1-сынып)
- Сұраулы сөйлем. Пысықтау сабағы
- 2-сынып. Сұраулы сөйлем. Пысықтау сабағы (саралап оқыту технологиясы). 2-сабақ: Негізгі және туынды зат есім.
- Педагогика. Жеке тұлғаға бағытталған оқыту технологиясы.
- Дүние тану. 2-класс. Бұлар қайдан шығады?
- Ана тілі. Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш
- Айырбас тақырыбына қайталау (5-сынып).
- Бастауыш сынып. Математика. Озық ойлы оқушы.
- 1-сынып. Күзгі табиғат.
- Вв дыбысы мен әрпі. Вокзал..