«Жас көшбасшылар-Қазақстанның үміті» (Сыныптан тыс шара).
28 Январь 2014 – 10:57 | Нет комментариев

Түгелбаева Гүлмира. Маңғыстау облысы, Бейнеу ауданы, «Бейнеу лицейі» ММ, Директордың бейінді оқыту жөніндегі орынбасары, информатика пәні мұғалімі.
Интеллектуалды ойын
Мақсаты: Оқушылардың интеллектуалды білімдерін шыңдау. Оқушыларды жан-жақтылыққа,елін сүюге,халқына қызмет етуге тәрбиелеу. Ұлттық сана, рухтық қасиеттерін қалыптастыру.
Барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Тауды биік деме …

Читать запись полностью »
Информатика

Бәрі информатикаға байланысты

Педагогика

Тәлім-тәрбиеге байланысты материалдар

Басқа пәндер

Ұстаздар шығармашылығы

Оқушылар шығармашылығы

Главная » Информатика, Таңдаулы

MS WORD мәтіндік редакторында іс- қағаздарын басу

Опубликовал в 27 Январь 2014 – 11:41Нет комментариев
MS  WORD  мәтіндік  редакторында іс- қағаздарын басу

Кусаинова Алтын Маратовна. №19 орта мектеп Қарағанды облысы Қарқаралы ауданы Талды ауылы.

Осы ұстаздың тамаша жұмыстары бар:
1. Презентация: Біліміңді шыңда. Интеллектауалдық шоу. (СТС)
2. Презентация: Жұлдызды сәт. Интеллектауалды ойын. (СТС)

Сабақтың мақсаты:
1. WORD  мәтіндік редакторында мәтінді басу,     іс-қағаздарын толтырып, пайдала білуге үйрету;
2.Танымдық қабілеттерін, ойын еркін жеткізе білуге,  шығармашылық  қабілетін дамыту;
3.Сауаттылыққа, жинақылыққа, компьютерде мәтінді тез теруге тәрбиелеу;
Сабақтың көрнекілігі:   Плакаттар, комьпютер, дискеттер.
Сабақтың түрі:  Сұрақ жауап және практикалық.
Пән аралық байланыс: Қазақ тілі.

Сабақтың жүрісі: І.  Ұйымдастыру кезеңі:

  1. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру;
  2. Сабақтың мақсатын хабарлау;

                             ІІ. WORD   мәтіндік  редакторы бойынша өткен сабақты қайталау.

І/ Тест бойынша қайталау.

1.1. MS  WORD  . WINDOWS  үшін кең тараған.
А) терезенің жоғарғы жағында
Б) терезенің төменгі жағында
В) кестелік процессор

1.2. WORD редокторында қалып – күй  қатары  негізгі  терезенің        қай маңында  орналасқан
* А) терезенің жоғарғы жағында
Б) терезенің төменгі жағында
В) құрал-саймандар тақтасынан кейінгі жолда.

1.3. WORD  редакторында  терілген мәтінді  дискіге сақтап  қою  үшін:
А) Правка-сохранить…
*Б) Файл-сохранить…
В) Вставка-сохранить  командаларын  таңдаймыз.

1.4.Мәтінді  қалай  туралауға  болады?
А) Мәтінге  енгізілген  суретке қатысты.
*  Б)  Гроизонталь  фертикаль, диагонал  б/ша.
В)Сол жақ,оң жақ,орта және екі жақ шеті бойынша

1.5.Мәтіннің түрін, түсін, қаріптің  өлшемін  өзгерту
* А) Пішімдеу (форматтау) қатары
Б) Мәзірі қатарын
В)Стандартты құралдар тақтасын пайда-ланамыз.
            
            ІІ/Тест  бойынша  гистограмма  сызамыз.

2) 2.1.  1) ИТМҰРЫН     * д)  К -Ч
Б) К- Ж
В) Ж-Ч

2.2.  И…                    *А) Shift+N
Б) Ctrl+N
В) Shift+ctrl+N

2.3.  ИТМҰРЫН           А) К –Ж
* Б) Ж
В) Ctrl+U

2.4.  ИТМҰРЫН         А) Ctrl+B
Б) Ctrl+I
*В) Ctrl+U

2.5.   ИТМҰРЫН         *А) Caps  lock
Б) Num lock
В)  Pq  Dn

             ІІІ. “Дешифратор” әдісі бойынша

3.1.WORD  редакторында мәтінді өзгертуге  болады.(иә
3.2.Терілген  мәтінде керексіз жолды  өшіру үшін  бірден Delete  пернесін  басамыз. (жоқ)
3.3.Дайын мәтінді  принтер  арқылы  баспаға  береміз.(иә)
3.4.Дискіге  сақталған  мәтінге  өзгерту  жұмыстарын  жүргізуге  болады.(иә)
3.5.WORD  редакторын  тек  жанама  мәзір  арқылы іске  қосамыз.(жоқ)

ІІІ) Жаңа тақырып бойынша: Іс қағаздарының  мынандай  түрлері  болады: Хабарландыру, өтініш, сенімхат, өмірбаян, хаттама, түсініктеме.

Іс  қағаздарының  осындай  түрлерін  сендер  дәл  қазір  қазақ  тілі сабағында  өтіп  жатырсыңдыр.

Мен  бүгін сендерге осы іс қағаздарының  ішінен қолхат  қалай  жазылатындығын  айта  отырып,  оның  қалай жазылатындығы  жөнінде  көрсетемін. / Өздеріңе  өткен сабақта  іс  қағаздарының  мынадай  түрлері  берілген  хабарландыру, өтініш, сенімхат, өмірбаян, хаттама, түсіністеме. 

Және  оларды  дискіге  сақтап  қою  керек  болатын. /

Осы жұмыстар ішінен қолхат жазуды көрсету үшін 4 оқушы  компьютерге  келеді. Өз мәтіндерінің  қалай  жазылатындығын  көрсетеді.

Өздеріңе  өткен сабақта  іс  қағаздарының  мынадай  түрлері  берілген  хабарландыру, өтініш, сенімхат, өмірбаян, хаттама, түсіністеме.

Оқушы жұмыстарын жазып орындап болған уақытта сөз кезегін әріптесім қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Смаханова Майра Қайырбекқызына беретіндігімді оқушыларға ескертемін.

/ Мұғалім оқушыларға іс-қағаздардың қалай жазылатынын және жазылу жолдары туралы түсіндіре отырып, олардың орындаған жұмыстарын тексеріп, қорытынды жасайды./

ІV практикалық жұмыс. Оқушылар компьютермен жұмыс жасайды. Келесі ауысып отырып тапсырманы орындайтын оқушылар үшін өтініш  жазу керектігі ұсынылады. Қағаздың өлшемдерін мынадай формада алу керектігі ескертілді.

Қағаздың нөмірі А4
Өлшемдері: Жоғары 3см;
Төмен 3 см;
Сол жағынан 3,5 см;
Оң жағынан 2,5 см;
Қаріптің өлшемі 14;

Бір оқушыға қолхат жазып көрсетуді тақтаға орындау керектігі ұсынылады.

Мен, Ыдырысов Ермек №19 орта мектептің 10 сынып оқушысы, осы мектептің  ИЕТН кабинетінен оқушылардың ғылыми конференциясына жұмыстарымды жазу үшін 3(үш) дискет алдым.

                                                         18 ақпан 2013 жыл
                                                         Қолхат беруші:                 Е.Ыдырысов

V. Үйге тапсырма: Жалпы сынып оқушыларына мінездеме жазу.
VI. Оқушы білімдерін бағалау. Сабақ бойынша қорытынды жасай отырып оқушы білімін бағалау.

Осы ұстаздың тамаша жұмыстары бар:

1. Презентация: Біліміңді шыңда. Интеллектауалдық шоу. (СТС)

infCTC_BilimShynda

 

 

 

2. Презентация: Жұлдызды сәт. Интеллектауалды ойын. (СТС)

infCTC_ZhuldSat

Ұқсас тақырыптар:

Оставьте комментарий

Вы должны войти , чтобы оставить комментарий.