VB. Базалық Image және PictureBox компененттеріне аниамция енгізу
Қазына Төлеубай Алматы облысы Кербұлақ ауданы Д. Қонаев атындағы орта мектеп.
Сабақтың мақсаты
1. Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландыра отырып Image басқару элементтінің компонентінің тағайындалуын , қасиетттерін , және сөзге анимация беру типтерін үйрету .
2. Оқушылар топтық жұмыс арқылы Visual Basic программасының терезе элементтерін талдау арқылы есте сақтау қаблетін дамыту, теориялық білім негізін практикамен ұштастыра білуге үйрету, тапсырмаларды орындата отырып, таным қабілетін, зейінін, белсенділіктерін дамыту.
3. Оқушылар 7 сынып та өткен интерфейс анықтамасын еске түсіре отырып Visual Basic программасының өмірде қаншалықты керек екендігіне көз жеткізу.
Күтілетін нәтиже | Image және PictureBox базалық компененттерінің әдістерін, тағайындалуын қасиеттерінің теориясын практикамен ұштастыра отырып , ағылшын тіліндегі операторлардың атқаратын қызметі мен мағынасын аудара отырып еркін пайдалана біледі.Оқушының шығармашылық қабілетін дамыту- дарынды, талапты оқушыны көбейтуге әсерін тигізеді | |||||||||||||||||||||||||||||||
Түйінді идея | Оқушылар топпен, өз бетінше жұмыс жасауға дағыдыланады. Сабақта белсенділігі төмен оқушылар топпен жұмыс кезінде белсендігі артады. АКТ-ны меңгерумен қатар ағылшын тілінде меңгеруге ықпал етеді | |||||||||||||||||||||||||||||||
Бүгінгі сабақта | Бұл сабақта оқитындарың:Image компонеттіндегі суретке анимация енгізуді
Бұл сабақта үйренетіндерің: Image компонеттіне кодтар еңгізіп нәтижесін жақын арада пайда болатын терезеде нәтижесін шығару |
|||||||||||||||||||||||||||||||
prezi.com –да слайд, фличартта тест, visual basic программасы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақта қолданылатын әдістер | Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыруДиалогті оқыту (жетелейтін сұрақтар қою)
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету , оқыту Критериялық бағалау Рефлекция |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Кезең | Сабақ бөлімдерінің мақсаты | Сабақтың өту барысы | Оқушылардың іс-әрекеті | Сабақтың әдісі | ||||||||||||||||||||||||||||
Ынтмақтастық атмосфера
(5 мин) |
ҰйымдастыруҚызықты геометрия ойының ойнау.Фигуралар арқылы екі топқа бөлу | 1.Сурет қиындылары бойынша топқа бөліініп фигураларға психолгоиялық сараптама жасау.-Олай болса, балалар бүгінгі сабағымызды бастаймыз, әрбір ісімізге мұқият
болайық. Балалар сабаққа дайынбыз ба? |
Квадрат, үшбұрыш, зигзаг, шеңбер өздеріне ұнаған фигураларды таңдайды.1.Осы фигуралардың ішінен кез келген бір фигураны Visual Basic прогарммасында қалай орналастырар едіңдер?
2. Visual Basic программасының атқаратын қызметі қандай? |
Жеке жұмыс | ||||||||||||||||||||||||||||
Білу
(10 мин) |
Берілген сурет бойынша постер қорғау | І-топ Visual Вasic программасы бойынша терезе , басқару , пішімдеу элементтеріндегі операторлардың атқаратын қызметтерін талдаңдар.ІІ-топ . Басқару элементтіндегі IMAGE операторы жобалау терезесінен жақын арада пайда болатын терезеге өту үшін қандай іс-әрекеттер жасалады? | 1. Оқушылар Visual Вasic программасы үш қосымша терезеден тұратындығын басқару элементі терезесінің стандартты элемент деп аталуын, обьект, обьекті аты , қасиетін интер белсенді тақтадан көрсетеді.2. IMAGE операторын пішімдеу батырмасынан жобалау , қолданыс терезесі және жақын арада пайда болатын терезелерге обьект,обекті аты , қасиеті орнату батырмаларына орналасуын талдап , постерге салу немесе программада көрсету. | Топтық жұмыс | ||||||||||||||||||||||||||||
Түсіну | Неге? Себебі сұрақтар бойынша | Екі топ жасаған постерлерін қорғау арқылы бір-біріне түсіндіреді. | ||||||||||||||||||||||||||||||
Қолдану(15 мин) | Енді сендер осы теорияны практикамен ұштастырасыңдар. | Оқушылар компьютерге visual Basic программасын іске қосып суретке аниамция енгізеді. | Жеке жұмыс | |||||||||||||||||||||||||||||
Талдау
(5мин) |
Осы жұмысты жасау арқылы өзіндерін қосымша тағы не үйрендіңдер.Практикада теорияны қалай жүзеге асыра алдыңдар. | Әр оқушының пікірін тыңдау | Жеке жұмыс | |||||||||||||||||||||||||||||
Жинақтау (3 мин) | Алған білімді жинақтау | Тест жұмысы Aktivoit-та тест алу | ||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау
(3 мин) |
Критериялық бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлекция(3 мин) | Сабақ барысындағы оқушы көзқарасы |
Сабақ барысындағы оқушылардың көңіл күйі. |
Ұқсас тақырыптар:
- VB. Пішін және басқару элементтері.
- Пішін. И-10 сынып жаратылыстану-математикалық бағыт.
- VBasic. Басқару объектілері
- VISUAL BASIC-те бағдарламалау негіздері.
- Инф. 10-сынып. Тақырыптық-күнтізбелік жоспар (жаратылыстану бағыты) 2011-2012.
- VB. 2.11-практикалық жұмыс. Сан факториалы.
- И-10.Horizontal Scroll Bar, Vertical Scroll Bar, Shape базалық элементтері.
- Сабақтар көшіру
- VISUAL BASIC ОРТАСЫНДА МӘЛІМЕТТЕР ҚОРЫН ЖОБАЛАУ ПРИНЦИПТЕРІ
- VB. Басқару элементтері.