Windows Media-да практикалық жұмыс (Кембриж тәсілі).
Мусина Амангул Казихановна, Ақтөбе облысы, М.Құсайынов ат. АОДБАММИ
Сілтеме: Жоспар
Мақсаттары:
Білімдік: Дыбыс жазуда дербес компьютер мүмкіндіктерін еркін пайдалана білу дағдысын қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оқушыларды нақты іс-әрекет етуге, еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу
Дамытушылық: Оқушылардың танымдық қызығушылығын, интеллектуалдық деңгейін және шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Оқыту нәтижесі:
-дыбыстық редактормен жұмыс жасау тәртібін білу
-Windows стандартты программасын қолданып сөздер мен әуендерді жазуды орындау
Түйінді идеялар
1) Визуалды және ауызша түрдегі негізгі ақпарат балалардың тәуелсіз ойлауына және олардың ой қорыту, өзіндік түсініктеме беру қабілетіне ықпалын тигізеді.
2) Сындарлы және ашық диалогке қатысу балалардың өз идеясын сенімді түрде білдіруіне, түрлі көзқарастарға көңіл бөлуге және оларды бағалауға мүмкіндік береді.
3) Балалардың жауабын бақылау, жазып алу мен талқылау сауатты оқытуға ықпал етеді.
4) Есептеулер стратегиясы туралы сыни тұрғыдан ойлау салыстырмалылықты түсінуді дамытуға көмектеседі.
Уақыты | Стратегиялар | Ресурсы |
Сабақтың мазмұны |
|
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс - әрекеті |
|||
5 м | ҰйымдастыруТренинг (Машина жүргізу)
Топқа бөлу. |
Машина құралдарының дыбысын шығарып жүргізеді. Машина құралдары бойынша топқа бөлінеді. | ||
7 м7 м
7 м |
Диалог | видео | Практикалық жұмысДыбыссыз видеоларды ойнату | Әр топ дыбыссыз видеоға диалог жазып, тыңдайды. (10 мин) |
7 +4 | Сыни ойлау | Соңғы жылдарда жасалған мультимедиалық бағдарламалар адамзат пен тарихқа қандай әсерін тигізді. | әрбір оқушы параққа өз жауабын жазады, топтармен талқылайды
әрбір оқушы параққа өз жауабын жазады, топтармен талқылайды
әрбір оқушы параққа өз жауабын жазады, топтармен талқылайды |
|
7 +4 | Сыни ойлау | Осы ашылымның қоғамға 2 жағымды, 2 жағымсыз әсері қандай? | ||
7 +4 | Сыни ойлау | Егер бұлар жасалынбаса, біздің өмірімізде не өзгерер еді?Жасалмауы тиіс қандай да бір бағдарлама бар ма? Неліктен ия немесе неліктен жоқ? | ||
4 м | Бағалау парағы | 4 сұрақтан тұратын тестке жауап береді | ||
3 м | Үйге тапсырмаМультимедиа технологиясы сіздің сабақты мейлінше қызықты етуге қалай көмектесе алады? | Күнделік жазып келу | ||
Қосымша тапсырма |
Бағалау парағы
Аты ___________ Күні _____________
Мультимедиалық бағдарламалар
- Фонограф бағдарламасы қандай бағдарламаға сәйкес ортақ ерекшеліктері бар?
А) Word Pad
B) Windows Media
C) Windows
2. Мультимедиа файлдары бағдарламалармен бірге ойын немесе энциклопедия құрамына жабдықталады.
дұрыс дұрыс емес
- Дыбыстық файлдарда қандай ақпарат оқылмайды?
А) музыка
B) мәтін
C) видео
4. Фонограф бағдарламасында дыбыс жазу ұзақтығы 60 секунд.
дұрыс дұрыс емес
Фонограф бағдарламасында практикалық жұмыс
Ұқсас тақырыптар:
- И-10. Программалаудың құрлымдық, модульдік әдістері.
- Информатика. Авторлық бағдарлама: AutoPlay бағдарламасымен жұмыс.
- Windows терезелері.Терезелердің құрылымы мен элементтері. 7 сынып
- И-7. Windows-тың негізгі обьектілері (ашық сабақ).
- Информатика, матемтаика. «Жыл - информатигі» (стс).
- Операциялык жуйе (ашық сабақ).
- Информтаика. Операционные системы и их развития.
- И-8. Операциялық жүйелер.
- Информатика пәні 7-8-10-сынып бойынша жыл стандарты
- Сайыс: «Информатика – ғасыр талабы» атты интеллектуалдық олимпиада.