Өткен жылдар жемісі. Тәуелсіз Қазақстаның тарихи кезеңдері (ТС материалдары).
5 Ноябрь 2013 – 09:32 | Нет комментариев

Саирова Назира К. Шығыс Қазақстан облысы, Жарма ауданы білім бөлімінің әдіскері.
1990- 25 қазанда Қазақстан Егемендігі туралы Декларация қабылданды.
1991-Республика жұртшылығы тұңғыш рет Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевты республикамыздың Президенті етіп сайлайды.
16-желтоқсанда Қазақстан республикасы жоғарғы сессиясы «Тәуелсіз демократиялық және құқықтық мемлекет»-деп …

Читать запись полностью »
Информатика

Бәрі информатикаға байланысты

Педагогика

Тәлім-тәрбиеге байланысты материалдар

Басқа пәндер

Ұстаздар шығармашылығы

Оқушылар шығармашылығы

Главная » Информатика, Ұстаздар шығармашылығы

8 сынып информатика Рейтинг- рангілік бағалау жүйесі негізінде құрылған сабақ жоспары

Опубликовал в 9 Март 2013 – 12:21Нет комментариев

Сейілова Гульзира

Сабақ жоспары:

Сабақ тақырыбы: Кесте құру
Мақсаты: Кесте құру тәсілдерін үйрету
Міндеті:
&     Оқушыларды өзін-өзі бағалауға үйрету,  өзара адал бәсекелестікке, тәртіпке тәрбиелеу;
&     Мәтіндік ақпаратты кестеге түсіру, кесте құру жолдарын үйрету, ұяшықты біріктіре білуге қалыптастыру;
&     Кестелік ақпаратпен жұмыс істей алу біліктілігін, шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Сабақ түрі: аралас сабақ
Құралдар: интерактивті тақта (флипчарт файлы, табло), оқулық, кестелер үлгілері
Әдістері: Рейтинг-рангілік бағалау жүйесі

Сабақ барысы:

сабақ кезеңдері мұғалімнің әрекеті оқушының әрекеті әдістер мен формалар
Ұйымдастыру: оқушыларды түгелдеу, оқу құралдарын тексеру, сәттілік тілеу өзара сәттілік тілеу, сабаққа дайындалу психологиялық сәттілік
Үй тапсырмасын тексеру:5 ұпай
  1. өзара оқушылардың бірін-бірі тексеруін бақылау, коррекциялау
үйден дайындаған  «Мәтіндік құжатты пішімдеу, редакциялау» тақырыбынан 5 блиц  сұрақпен  оқушыны тексереді және өзін тексертеді, ұпайын алады өзара тексеру, жұппен жұмыс, өзара баға беру
  1. Сабақты қорытындылау, таблоға түсіру, қорытындылау: мәтіндік құжатты пішімдеу жолдарын пысықтау
Жаңа сабақты меңгеру:5 ұпай Проблемалық жағдай туғызу: кесте керек пе? Кесте қайда қолданылады?Мәтінді кестеге түсіру жолын білеміз бе? Оқулықтан 85-88 беттегі тақырыпты  меңгеру

  • Ø Кесте анықтамасын беру
  • Кесте қосу әдістерін жазып алу
    • Ø Ұяшық, оны біріктіру командаларын жазу
Оқулықпен жұмысӨздігінен меңгеру
Кезеңді қорытындылау, ұпайды хабарлау І топқа(жақсы және өте жақсы деңгейдегілер)ІІ топпен жаңа сабақты пысықтау
Бекіту:10 ұпай v   ІІ-ші топпен интерактивті тақтада кестені қосу тақырыбын талдау, кесте сызып үйренуv   І топпен тақтадағы кестені талдау І-ші  топпен 88 беттегі практикалық жұмысты орындап(кестені қосып үйрену), нәтижесін талдау, бағалауІІ топпен алмасу Тақтада жұмысЖеке жұмыс
Сергіту Көз және қол, дене жаттығуларын жасау Денсаулық сақтау
Шығармашылық тапсырмалар орындау(таңдау бойынша):10 ұпай Алдыңғы кезеңді қорытындылау, ұпайды хабарлау, шығармашылық тапсырманы таңдау бойынша беру, тапсырмаға түсінік беруҚалған топтағы оқушылармен дайын кестелерге сипаттама беру
  1. 1.   Берілген кестені компьютерде орында(дайын кестелер беріледі)
  2. 2.   Еркін  тақырыпта кесте құр.

Тақтада кестелерді сипаттау, жасалу тәртібін түсіндіру

Жеке жұмыс

 

 

 

 

Тақтада жұмыс

Шығармашылық жұмысты бағалау Шығармашылық жұмысты қорғау Пікір алмасу
Бағалау:  Табло бойынша рейтинг-рангті анықтау, премия беру, жалпы бағалауСабақты қорытындылау Өз бағаларын тақтадан анықтау, басқаларға  беру Табломен бағалау
Үйге тапсырма: 
  • Блиц сұрақтар дайындау(5 ұпай)
  • Оқушы күнделігін жасау(5 ұпай)
Мәтінмен жұмыс.

Ұқсас тақырыптар:

Оставьте комментарий

Вы должны войти , чтобы оставить комментарий.