10 Август 2011 – 18:58 | 54 пікір

Құрметті ИНФОРМАТИКТЕР!
Cайтымыз сіздердің арқаларыңызда, аз уақытта Қазақстандағы ең танымал сайттардың біріне айналып келеді. Кейбір қазақ тілді сайттар өз контенттерін біздің сайтқа қарап өзгертіп қолданушыларын да көбейтті. Біздің үлгімізбен біршама жаңа сайттар ашылды. Соған қарағанда Информатик …

Толығырақ »
Информатика

Бәрі информатикаға байланысты

Педагогика

Тәлім-тәрбиеге байланысты материалдар

Басқа пәндер

Ұстаздар шығармашылығы

Оқушылар шығармашылығы

Басты бет » Бастауыш сынып

Бастауыш математика. Кері есептер.

Опубликовал в 8 Январь 2013 – 10:50Пікір жоқ
Бұл мақала 167 рет оқылды, 5 рет бүгін

Ақтөбе облысы Темір ауданы Қопа орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі ТАҒАЕВА Жанылай Владимирқызы.

Мақсаты:
1. Кері есеп ұғымымен оқушыларды таныстыру. «Үлкен – кіші» ұғымымен кері есептің құпиЯсын түсіндіру
2. Оқушы ойын, қиялын, есте сақтауын дамыту.
3. Жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың формасы: топтық, жұптық.
Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, көрнекілік, тест, сұрақ-жауап.
Сабақтың көрнекілігі: плакаттар, схемалар, карточкалар.

Сабақтың барысы:
1) Оқушыларды 3 топқа бөлу, сәлемдесуі.

  1. Алғырлар                   2. Тапқырлар                         3. Білгірлер

Санжар                       Ернар                        Наурызбай

2) Үй тапсырмасын тексеру.
Мұғалім. Бүгінгі күнді, жаңа сабақты хабарлау.

«Кері есептер»

-          Кері есептер, шығару;
-          Қосынды айрманың мәндерін табу;
-          Өз бетімен ойлап, сурет бойынша есеп құрастыру;
-          Ойын. «Қай көлік тез келеді».
-          5 минуттық  тест.

Оқулықпен жұмыс. Оқулықтан жұмысты бастамас бұрын ереже қайталанады.

«Үлкен, кіші», «артық, кем» екенін табу үшін үлкен саннан кіші санды аламыз.

1000

4

?

Есепті талдау.
Ағасы 10 жаста, ал қарындасы 4 жаста. Ағасы неше жас үлкен?

4

6

?

Қарындасы 4 жаста, ал ағасы 6 жас үлкен. Ағасы неше жаста?
а) Есептің берілгенін оқыту, шартын жазу.
в) Есеп кім туралы.

Салыстыру, шартын, ұқсастығын, айырмасын ажырату.
Кіші-кем,
Үлкен – артық,
Қымбат – арзан,
Көп – аз ұғымдарына байланысты. Кері есептер – мазмұны мен сандары ұқсас, бірақ біріншіде белгілі болған дерек екіншіде белгісіз. Бірінші есепте белгісіз болған дерек екіншіде белгілі болатын есептер.

г) Әр топқа өз бетімен жұмыс.
Қосындылар жазу. Мәні 6-ға тең болатын айырмалар жазу.
з) Азайғыш пен азайтқыш тең болатын айырма жазу.
0 – 0; 1 – 1; 2 – 2; 3 – 3;  т.с.с.

Сергіту сәті:         1,2,3 Қарлығаш боп ұш
4,5,6 Аспанда ұшып қалқы
7,8,9,10 Өз орныңа қон.

Сабақтың толық нұсқасын көшіріп алыңыз.

Ұқсас тақырыптар:

Оставьте комментарий

Добавьте комментарий ниже или обратную ссылку со своего сайта. Вы можете также подписаться на эти комментарии по RSS.

Всего хорошего. Не мусорите. Будьте в топе. Не спамьте.

Вы можете использовать коды HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

На сайте используются Gravatar. Чтобы его получить зарегистрируйтесь Gravatar.